Back to Question Center
0

Dëshironi të bëheni specialist i SEO-it? Semalt siguron një përgjigje

1 answers:

A jeni i interesuar që faqja juaj të rangohet mirë në search engine rezultatet? Nëse është kështu, atëherë duhet të mësoni ins dhe outs of search engine optimization dhe të përpiqet të bëhet një ekspert SEO. Për këtë, ju do të duhet të mësoni teknika dhe strategji të ndryshme që mund të përmirësojnë gradat e faqes suaj në masë të madhe. Investimi në aftësitë tuaja SEO do t'ju sjellë rezultatet e dëshiruara brenda pak ditësh. Të gjithë ju duhet të bëni është të mësoni taktika dhe mënyra të ndryshme.

Ross Barber, Menaxheri i Suksesit të Konsumatorëve të Semalt , shpjegon këtu se si të bëhet një ekspert SEO në kërkesë.

Pikiatë në SEO

Para së gjithash, ju duhet të mësoni bazat e SEO, dhe kjo është e mundur vetëm kur ju lexoni në lidhje me faqet e internetit dhe libra të ndryshëm. Për shembull, vizito blogun yoast për të pasur një ide se çfarë është SEO dhe si ta rendisni faqen tuaj në rezultatet e motor kërkimi. Ju gjithashtu mund të provoni Moz dhe Search Engine Land për të zhytur në SEO në një mënyrë më të mirë. Këto janë faqet e internetit duhet të filloni dhe të bëhet një ekspert SEO si ata na japin me shumë artikuj dhe informacion në lidhje me search engine optimization..Ndiqni disa SEO në Twitter dhe Instagram dhe vëreni fort atë që ata ndajnë në platformat e tyre. Ju gjithashtu duhet të bashkoheni me grupet e Facebook në lidhje me optimizimin e motorëve të kërkimit dhe të kontrolloni përditësimet që ekspertët e tjerë ndajnë brenda komuniteteve.

Shikoni programet e trajnimit

Programet e ndryshme të trajnimit janë gjithashtu në dispozicion online në lidhje me optimizimin e motorëve të kërkimit. Ju mund të mësoni SEO nëpërmjet atyre programeve të paguara ose të papaguara. Ju gjithashtu mund të kontrolloni bloget SEO dhe faqet e internetit ku ekspertët ndajnë këshilla të ndryshme dhe truket për të ditur shumë për SEO bazë dhe të avancuar. Yoast gjithashtu ofron disa bazat e SEO dhe shkruan rregullisht artikuj për vizitorë të ndryshëm. Për ata që janë të interesuar të mësojnë SEO, mësime të ndryshme janë në dispozicion në internet. Për shembull, Moz dhe Search Engine Land u japin përdoruesve të tyre shumë gjëra të lidhura me SEO. Ju mund të mësoni bazat e SEO, si të shkruani përmbajtje të mrekullueshme të uebit dhe të përmirësoni pamjen e përgjithshme të faqes suaj, si të kontrolloni aspektet teknike të optimizimit të motorëve të kërkimit dhe si të aplikoni të dhënat e strukturuara në faqet tuaja të internetit.

Dy lloje të ekspertëve SEO

Ekzistojnë dy lloje të ekspertëve të optimizimit të motorëve të kërkimit, dhe ju duhet të keni një ide prej tyre: zhvilluesit të cilët i njohin të gjitha strategjitë e marketingut dhe marketers që përdorin kodet për të zbatuar faqet e internetit. Mësim SEO është bërë më e lehtë kur e dini dallimin midis këtyre dy llojeve të ekspertëve. Disa janë përgjegjës për artikujt me cilësi të postimeve dhe shkrimit të mysafirëve, disa fokusohen në marketingun e mediave sociale, ndërsa të tjerët i kushtojnë shumë vëmendje krijimit të lidhjeve dhe zvarritjes së faqes suaj.

Që të bëheni ekspert i SEO-së, ju do të duhet të mësoni gjithçka rreth këtyre dy ekspertëve të SEO dhe se si i kryejnë detyrat e tyre në një mënyrë më të mirë. Plus, duhet të njiheni me aspektet teknike dhe jo-teknike të punës. Është e sigurt të thuhet se duke u bërë një SEO do të marrë disa kohë, kështu që ju nuk duhet të shqetësoheni për ndonjë gjë. Vetëm mbani të mësuarit dhe zgjeroni njohuritë tuaja për të arritur sukses në botën e internetit Source .

November 29, 2017