Back to Question Center
0

Eksperti Semalt zbulon truket Facebook dhe Twitter për SMO & SMM

1 answers:

A keni një ide se si të merrni një numër të madh shikimesh nga Twitter dhe Facebook? Nuk do të ishte gabim të thuhet se Facebook dhe Twitter janë dy nga rrjetet më të avancuara të mediave sociale që sigurojnë mundësi të shkëlqyera të angazhimit nëse i përdorni me mençuri dhe zgjedhni veçoritë e tyre kryesore. Për marketers social media, kjo nuk është një punë e vështirë, por për të ardhurve, mund të mos jetë e mundur për të marrë rezultatet e dëshiruara, pasi ata nuk janë në dijeni të metodologjive të avancuara. Duhet të rishikoni rregullat dhe rregulloret e FaceBook dhe Twitter dhe të analizoni se si mund të krijoni përmbajtje të angazhueshme në baza ditore.

Frank Abagnale, një nga ekspertët kryesorë nga Semalt Shërbimet Dixhitale, ka ndarë në artikull disa këshilla për ju që të fitoni përvojë të mjaftueshme.

Videot në lidhje me këtë temë

Gjëja e parë që duhet të mbani në mend është që ju të postoni përmbajtje të lidhura me përmbajtjen dhe videot si në Facebook dhe Twitter. Është e rëndësishme të vëzhgoni atë që ndjekësit tuaj duan të lexojnë dhe të shikojnë dhe menaxhojnë faqet e medias sociale në përputhje me rrethanat. Shumica e njerëzve nuk e dinë se gjenerimi i trafikut organik nga Twitter dhe Facebook është shumë i lehtë. Ju nuk keni nevojë të vendosni qindra në mijëra gjëra çdo ditë. Vetëm një gjë në orë me video dhe videoklip të shkurtër do të bënte punën për ju..

Ndani Citimin Fotot

Nëse nuk mund t'i gjeni videot e duhura, mund të ndani kuotat dhe fotot në faqet e internetit të medias sociale. Njerëzit i duan kuotat e frymëzimit që mbajnë nivelin e tyre mendor të qëndrueshëm dhe krijojnë pozitivitet në personalitetin e tyre. Ju mund t'i ndihmoni ata të heqin qafe të gjitha problemet dhe emocionet duke ndarë fotot e kuotave çdo gjysmë ore. Kjo do t'ju sjellë rezultate cilësore dhe mund të rrisë ndërveprimin tuaj të postimeve, si dhe numrin e shikimeve të faqes suaj në një masë të madhe.

Target Your Organic Posts

Nëse Facebook ka kufizuar postimet tuaja tek disa njerëz, atëherë opsioni më i mirë është që të shënoni postimet tuaja organike përmes reklamave në Facebook. Duke bërë kështu, mund të jepni postimet dhe faqen tuaj të internetit gjithnjë e më shumë ekspozim online dhe mund të krijoni ndërgjegjësimin e të tjerëve lidhur me markën tuaj. Jo vetëm Facebook, por edhe Twitter është një mënyrë e mirë për të rritur arritjen tuaj në internet. Ju mund të përdorni reklamat e tyre të cilat nuk ju kushtojnë shumë, por mund t'ju sjellin rezultate shumë të mira.

Merrni Kreativë me Tema Trende

Ndërsa Facebook dhe Twitter janë më afër kohës reale kur bëhet fjalë për tendencat dhe thashethemet, mund të krijohesh krijues me tema trending për të rritur tifozët e medias sociale. Ne ju rekomandojmë të shkëmbeni artikuj të rinj dhe postime trending gjithnjë e më shumë. Kjo do t'i jepte faqen tuaj dhe profileve të mediave sociale më shumë ekspozim se të tjerët, dhe shanset për të fituar shumë tifozë në fund do të rriten.

Krijo dhe ndani listat e kuruara

Listat e kuruara janë të mira për t'u krijuar dhe ndarë në Twitter dhe Facebook. Këto faqet e mediave sociale filtrojnë rezultatet e kërkimit dhe i marrin përdoruesit e tyre disa përmbajtje të kuruara dhe informative. Nëse krijoni postime dhe përmbajtje të tilla në një numër të madh, mund të merrni shumë tifozë dhe pasues brenda pak javësh Source .

November 29, 2017