Back to Question Center
0

Plugin Wordfence Security - Eksperti i Semalt thotë se si të mbroni faqen tuaj të WordPress

1 answers:

Sulmet në internet tani janë bërë një kërcënim real për faqet e tregtisë elektronike, duke lënë pronarët e faqes dhe marketers pa zgjidhje, por për të përmirësuar sigurinë e tyre të internetit çdo herë. Megjithatë, marketers që veprojnë faqet e Wordfence nuk kanë asnjë arsye për t'u shqetësuar pas futjes së Wordfence plugin në industrinë e marketingut online.

Plugin Wordfence ofron mbrojtje në kohë reale të faqes së internetit dhe një eksperiencë amazing analytics. Ky plugin përbëhet nga një paketë të plotë firewall dhe anti-virus që bllokon përpjekjet e kodeve me qëllim të keq, trafik të rremë dhe hakerat në faqen e internetit. Plugin Wordfence gjithashtu u jep marketers dhe pronarëve të internetit një shans për të përdorur tiparet gjeo-bllokim, skanimet e planifikuar dhe autentikimin e rrjetit.

Profesori kryesor i Shërbimeve Dixhitale Semalt, Julia Vashneva, zbulon këtu disa këshilla të dobishme për ju që të përballoni me sukses problemin.

Çfarë duhet të dini për plugin Wordfence

Wordfence përmban informacione të detajuara të adresës IP, menaxhimin e përmbajtjes dhe procedurat e identifikimit. Ky plugin WordPress vjen në të dy versionet premium dhe falas. Duke përdorur versionin premium të Wordfence plugin ju jep një shans për të shijuar bllokimin në bazë të vendit, regjistrimin e lirë dhe skanimet.

Instalimi dhe vendosja e plugin Wordfence në faqen tuaj te internetit është detyra më e lehtë që keni përfunduar në fushatën tuaj. Pronarët e faqes që përdorin këtë shtojcë mund të krijojnë adresën e tyre të postës elektronike për të marrë njoftime sa herë që godasin tregun e synuar. Sidoqoftë, faqet e prekura nga merimangat dhe botët e uebit mund të përplasen shpejt për shkak të një numri të madh të posteve elektronike të cilat dërgohen në këtë faqe interneti.

Bots bllokuar dhe merimangat web duke përdorur plugin Wordfence.

Bots bllokuar dhe merimangat web mund të jetë një detyrë shumë e ethshme si bots të mbajtur në ndryshimin dhe shkëmbimin e adresave IP. Për të parandaluar bots dhe merimangat web, e bëjnë atë si një procedurë të rregullt dhe efektive për të gjurmuar botët ndërsa ndryshojnë pronësinë.

Bots mund të jetë një telash i vërtetë për faqet e internetit të tregtisë elektronike. Siç kemi deklaruar më parë, shtojca Wordfence përmban një funksion të bllokimit të vendit. Problemet vijnë kur përpiqesh të bllokosh një varg IP adresa me origjinë nga vendi ku dëshiron të bësh biznes. Sa herë që hyni në llogarinë tuaj, të dhënat tentojnë të zënë databazën e internetit tuaj. Merrni parasysh përdorimin e plugin Wordfence për të bllokuar botët dhe trafikun e brendshëm me origjinë nga faqja juaj e internetit.

Funksione sigurie plugin Wordfence

Meqë plugin u zhvillua, ai ka kërkuar disa përditësime. Kohët e fundit, Wordfence prezantoi një funksion të përditësimit automatik për të ndihmuar në marketimin të azhurnojnë dhe bllokojnë dobësitë e sulmit. Sipas pro, një përditësim nga plugin Wordfence kërkon më pak se 24 orë për të qarkulluar ndërkombëtarisht.

Wordfence është renditur si një nga funksionet më të mira të sigurisë së faqes në fushën e marketingut të përmbajtjes. Merrni parasysh instalimin e plugin Wordfence për të gjurmuar trafikun me origjinë nga bot dhe aktiviteti i brendshëm. Para se bots të arrijnë në faqen tuaj, ata duhet të kalojnë përmes CloudFlare. Konsideroni përdorimin e një kombinimi të Wordfence dhe CloudFlare për të bllokuar botët, kodet e dëmshme dhe trafikun e brendshëm që ndikojnë në faqen e internetit të tregtisë elektronike Source .

November 29, 2017